20071210

İçimden Geldi

=> Ortaokul zamanımda çok Diablo[*] oynadıktan sonra sokağa çıkıp kalabalık bir caddede karşıdan karşıya geçmeden önce "save"lemek istedim. Olmadı.

=> Geçen kış Ankara'ya kar yağmadı. Bir kere yağdı, o da tutmadı. İşin kötüsü gidip o kadar para verip kar lastiği almıştım [takvim hediyeli], işe yaramadı. Aralık'a geldik hala yağmadı, Korkuyorum. Bir şarkı ile bitireyim bu paragrafı:

Neler oluyooğğr gülüm?
Neler oluyyyoğğ Küresellerimize?

=> Mad Max[**] çekicez dediler, sabırsızlıkla bekliyoruz. Bir de Indiana Jones'ın dönüşü var.. Dönecek bir ara. Dağdan bir Indy gelecek döne döne.. Dağdan dediğim Aztek tapınağı, döne döne dediğim de kırbacı ile ağaçlara tutunarak. Yok o Tarzan'dı. neyse.

=> Ankara'da IMAX [3B sinema] var, gittim. Gözlükleri çıkartıp, havayı mıncıklayan insanları izlemek daha komik oluyor filmden. Beyvolf'a gitmedim ama başka bi şey izlemiştim. Bir de 4B sinema varmış, hava mı ne bir şey püskürtüyor suratına. Ona gitmedim, ben envai çeşit yerimden hava püskürtüyorum zaten.

=> Kerane tatlısı ile tulumba tatlısı şekil olarak farklıdır. Tulumba başparmak kadar tanelerden oluşurken diğeri -çok afedersiniz- bok gibi sarmal şeklindedir. İsmini de malum mekanların önünde kuvvet vermesi amacıyla satıldığından ötürü almıştır. Ben bir dönem sattım oradan biliyorum. [Ortaokulda para kazanıp aileme bakmam gerekiyordu]

=> Ya haber ajansına satarım da üç beş indireganzi cebe yaparım diye düşünen denyo zihniyettir; ya da direk insanın ateşe olan içgüdüsel aşkıdır; ya da boş insanın hissettiği inanılmaz boşluk hissidir. Bilemiyorum, hiç birisi de olabilir. Şıklardan gitmek işe yaramadı.

=> İzmir'in 40 derece sıcaklığında eski bir vantilatörü bilgisayarın barsakları dışında olan kasasının yanına yerleştirip de Fallout[***] oynadığımı bilirim. Vanitlatör eski olduğundan gürültülüydü, "tor tor tor" diye ses yapıyordu, ortam da tam post-apukaliptik olmuştu haliylen, tam havaya girmiştim. Her load işlemi için minimum 15 dk. beklemem de ayrı bir etkendi tabi. Load ederken çişimi vs. yapıp geliyordum. [Sıcaktan çok su içiliyor haliyle]

=> Geçen dosya adı değiştirmeye kalktım Vista'da. İki defa sordu "emin misiniz?", "son kararınız mı?" şeklinde. Sanki bürokratik işlem hacmi fazla devlet dairesi. Hayır, sistem dosyası falan da değil, altı üstü "sorority.girls.volüm.31.mpg" dosyasını "Zeki Müren - Nostalji 3 - Anladın Sen.mpg" diye adlandıracaktım.

=> Bu yazıya ve nostaji fırtınasına [breh breh] vesile olduğu için Bonkraşır'a "n'aber lan?" diyorum: N'aber lan?[*] Diablo dediğim kesmeli biçmeli bilgisayar oyunu. O zamanlar Lamborcini Diablo sahibi değildim. Daha sonradan Porş'umu satınca aldım onu. Karıştırmayın diye bu notu düştüm, evet.
[**] Bana post-apokaliptik sevgisini aşılamış olduğu için Mel abimize buradan sevgilerimi iletiyorum.
[***] Bu da bilgisayar oyunu. Post-apkaliptüs sevgimi doyuran yegane şeylerden birisi. Şimdi olsa yine yerim.

1 yorum:

Bonkıraşır dedi ki...

Danke şön